O konopiach możemy przeczytać w większości przypadków w aspekcie narkotykowych afer. Tylko nieliczni są świadomi tego, że roślina ta z powodzeniem używana jest do wytwarzania środków czystości i pożywienia. Jest niemniej jednak pewne „ale”. Konopie wykorzystywane w przemyśle drogeryjnym i jedzeniowym to pędy siewne, które z marihuaną (konopie indyjskie) nie mają dużo wspólnego.

Oprócz tego, na niedużą renomę artykułów z konopi (oprócz ewidentnych powiązań z marihuaną) oczywiście wpływa fakt, iż jedzenie i kosmetyki z konopi nie leżą na każdej półce, w bądź którym sklepie spożywczym czy supermarkecie. Osiągalne są przeważnie na regałach ze ekologiczną żywnością albo w prywatnych kioskach wyspecjalizowanych w sprzedaży takich artykułów, dlatego o wiele prościej jest je nabyć poprzez sieć. Tutaj też mamy możliwość odszukać ich największy wybór. W ofercie marketów trudniących się sprzedażą artykułów przyrządzonych z konopi znajdziemy kosmetyki do twarzy, rąk i ciała; różnego typu maści, olejki, smarowidła, mydła czy pomadki do ust. Do tego szampony do włosów i odżywki, płyny do higieny intymnej, oraz olejki z protektorami UV. Z konopi sporządzane są także kosmetyki dla dzieci np. pianki czyszczące a także żele relaksujące. Cała gama produktów do wyboru.

żywność z konopi

Jeśli chodzi o żywność z konopi, to tutaj selekcja jest już trochę mniejsza. Znany jest olej (może być BIO), herbata (z liści oraz kwiatostanów konopi), miód i lizaki. Możliwe jest też spotkać produkty klasyfikowane jako zbożowe, do jakich kwalifikują się obierane ziarenka konopi, nasiona konopi, czy też mąkę konopną (z której sporządza się także makaron). Mimo iż mocno niedoceniane, konopie cechują się pozytywnym na rzecz naszych organizmów stosunkiem kwasów tłuszczowych mienionych omega-6 do kwasów tłuszczowych mienionych omega-3. Dlatego powinno się z nich korzystać.

Najbliższym razem, podczas gdy będziemy przechodzić w naszym ulubionym markecie alejki ze eko strawą czy kosmetykami przyrodniczymi, zatrzymajmy się na dłużej i poszukajmy artykułów z konopi.