Fizykoterapia to działanie fizjoterapii, w zakresie której wykorzystuje się działanie urządzeń laserowych, prądów, ultradźwięków i pola magnetycznego, by przywracać nienaganne samopoczucie oraz doskonałą formę fizyczną.
Jest także dobrą częścią terapii fizykalnych. W bardzo wielu przypadkach fizykoterapia to znakomity suplement do odmiennych poczynań podczas rehabilitacji. Wiedzmy, iż najlepsze kurowanie to tego typu, gdzie wykluczamy przyczynę bólu, a nie jej wynik w formie cierpienia, stanu zapalnego lub obrzęku. Fizykoterapia może wspierać fizjoterapię. Zabiegi z jej zakresu potrafią dostarczyć ulgę oraz zmniejszyć odczuwane bóle, wszak tu winna zostać wprowadzona także terapia manualna. Ta zaś polega na dokładnym badaniu chorego, daniu właściwej diagnozy.

drenaż limfatyczny kraków


Jakimś z typów terapii manualnej stała się metoda Mulligana, która wpływa na zwiększenie obszaru ruchu i uśmierzeniu cierpienia. Wprowadza się również sposoby energizacji mięśni, tutaj wykorzystuje się wysiłek chorego do zlikwidowania kłopotów w obszarze tkanek miękkich. Techniki Aktywnego Rozluźniania mają w zamyśle usuwanie nader wielkich napięć, skurczy i zrostów.
Następnym istotnym zabiegiem jest drenaż limfatyczny, jaki wykazuje wykorzystanie w kwestii obrzęków i zastojów limfatycznych. Naczelnym celem staje się udrożnienie układu krwionośnego. Drenaż limfatyczny kraków wykonują wykwalifikowani medycy. Zabiegi takie poprawiają funkcjonowanie układu odpornościowego, w taki sposób wykluczone są również toksyny z wnętrza naszego ciała. Stosuje się je przy rozmaitych przypadłościach, np. dnie moczanowej, nadwyżce masy czy nieprawidłowościach troficznych warstwy skórnej, także z zamiarem wyeliminowania cellulitis oraz jako działanie w obszarze buzi. Drenaż limfatyczny odżywia układ krwionośny oraz mięśniowy. Dzięki niemu da się odżywić, zrelaksować się. Tak więc ma on wpływy nie jedynie na nasze możliwości fizyczne lecz też na nastrój.